Bellavita powraca! Zasmakuj doskonałości Włoch na WorldFood Poland

Włochy i Polskę łączą głębokie więzy nie tylko doskonałych stosunków między swoimi narodami, ale w coraz większym stopniu również w sferze biznesowej. Strategiczna współpraca WorldFood Poland i Bellavita Expo – trwająca już 7 lat – świadczy o dużym entuzjazmie i zainteresowaniu polskiego rynku spożywczego włoskimi produktami wysokiej jakości.

Bellavita Expo to międzynarodowa firma organizująca we współpracy z Cibus dziewięć wiodących pokazów poświęconych promocji włoskiej żywności i napojów na świecie, w tym w Polsce.

Pawilon Bellavita – znajdujący się w Hali 1 WorldFood Poland – zawsze był jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji targów, z ponad 600 produktami F&B prezentowanymi przez 50 włoskich wystawców. Stanowi to fantastyczne połączenie wielkich marek i firm już importujących do Polski, których nigdy wcześniej nie widziano poza Włochami, które ukazują innowacyjne produkty dla lokalnych przedstawicieli handlu detalicznego i Horeca.

Wśród włoskich produktów będą m.in.: świeże makarony, produkty na bazie trufli, oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia,  tuńczyki, mortadele, parmigiano, burraty, rzemieślnicze panettone, kawa, a także wina premium prezentowane w dedykowanej strefie win.

Ponadto Bellavita niedawno rozszerzyła swoją ofertę na basen Morza Śródziemnego i dzięki współpracy z Ibérica Expo, zaprezentowane zostaną również hiszpańskie przysmaki, takie jak dżemy, kozi ser i gin z Majorki.

Aby zapewnić najwyższą jakość pokazu, Bellavita współpracuje z Włoską Izbą Przemysłowo-Handlową w Polsce, która współorganizuje konkurs Bellavita Awards, w którym wszystkie prezentowane włoskie produkty rywalizują o tytuł Najlepszego Włoskiego Produktu. Produkty zostaną ocenione przez panel 150 Sędziów VIP wybranych spośród wszystkich obecnych na targach profesjonalistów F&B, którzy będą mieli możliwość degustacji i punktacji produktów F&B bezpośrednio na stoiskach ich producentów.

Rejestracja jako Sędzia VIP jest otwarta, a wszyscy zainteresowani mogą się zgłosić, wysyłając wiadomość e-mail do Dyrektora Bellavita Awards, Enrico Longobucco, na adres elongobucco@bellavita.com.

Na koniec organizatorzy potwierdzają obecność Akademii Bellavita – obowiązkowej atrakcji dla wszystkich odwiedzających, którzy szukają dogłębnych warsztatów edukacyjnych nt. prezentowanych włoskich produktów, ale także dla tych, którzy chcą uczestniczyć w rozrywkowych pokazach gotowania i degustacjach wina przez trzy dni targów. W tym roku szczególna uwaga zostanie zwrócona na zdrowe wybory żywieniowe oraz diety bezglutenowe i bezlaktozowe.

Program Akademii Bellavita realizowany jest we współpracy z Włoską Izbą Przemysłowo-Handlową w Polsce, Emiliano Castagna z Włoskiej Akademii Kulinarnej, sommelierami Winicjatywy oraz stowarzyszeniem profesjonalnych włoskich kucharzy w Polsce „Federazione Italiana Cuochi” pod przewodnictwem: Anuelo Serra.

Każdy bilet WorldFood Poland umożliwia wizytę w Pawilonie Bellavita w Hali i gorąco polecamy wszystkim profesjonalistom z branży spożywczej i alkoholowej, poszukującym innowacyjnych produktów, które przyciągają uwagę konsumentów i zwiększają sprzedaż. Odwiedź Pawilon Bellavita na targach WorldFood Poland podczas trzech dni targowych, w najbardziej dogodnym dla Ciebie terminie… i ciesz się doświadczeniem!