Dołącz do najważniejszego spotkania całej branży spożywczej i rozwijaj swój roślinny biznes razem z nami podczas najbliższej edycji w dn. 16-18 kwietnia 2024 

Roślinna Rewolucja na Targach WorldFood Poland  

Podczas ostatniej edycji targów WorldFood Poland odbyła się wyjątkowa inicjatywa, która zyskała miano „Roślinna Rewolucja”. Nowa strefa prezentowała produkty roślinne, w której wystawiło się aż 26 firm oferujących roślinne zamienniki mięsa i nabiału. Wśród wystawców znalazły się m.in. takie marki jak FoodJack, HARKE Polska, Hempeat, MYEGG, Planeat, WEGE SIOSTRY oraz Zmiany Zmiany.  

Wyjątkowy sektor targów poświęcony produktom roślinnym nie tylko zgromadził 26 firm prezentujących roślinne zamienniki mięsa i nabiału, ale także stanowił płaszczyznę do dyskusji podczas dedykowanego bloku konferencji. Eksperci z branży wzięli udział w debatach na temat perspektyw rozwoju rynku roslinnych zamienników, mięsa komórkowego jako rozwijającej się technologii w branży mięsnej oraz owadów jako alternatywnego źródła białka. 

Strefa Roślinna zlokalizowana jest tuż obok sektora r EcoFood Poland, będącego integralną częścią targów WorldFood Poland., Sektor ten skupia uwagę na żywności organicznej, certyfikowanej, ekologicznej, naturalnej, nisko przetworzonej oraz tradycyjnej, z czystą etykietą – Clean Label. Targi te stanowią znakomitą platformę do prezentacji produktów ekologicznych oraz tzw. Free From, takich jak produkty bezglutenowe, bezlaktozowe oraz bez cukru, które zdobywają coraz większą popularność wśród przedstawicieli handlu i dystrybucji. 

Nowością edycji 2023 było wprowadzenie strefy roślinnej, w której zaprezentowano różnorodne produkty, takie jak roślinne zamienniki mięsa i wędlin, napoje roślinne, wegańskie sery, roślinne pasty kanapkowe, wegańskie lody, słodycze, przekąski oraz zamienniki jaj. Inicjatywa ta była odpowiedzią na ogromny potencjał kategorii roślinnej żywności na rynku spożywczym oraz rosnące zainteresowanie wystawców i odwiedzających tym dynamicznie rozwijającym się trendem.

Więcej informacji na temat roślinnych zamienników mięsa i roślinnych zamienników nabiału umieściliśmy w bezpłatnych raportach do pobrania na naszej stronie. 

 

Udział w targach WorldFood Poland stanowi unikatową okazję do nawiązania bezpośredniego kontaktu z producentami, przetwórcami i przedstawicielami handlowymi, którzy kierują swoją działalność w kierunku zdrowego stylu życia, ochrony środowiska i wspierania zrównoważonego rozwoju. To także doskonała możliwość wyróżnienia własnych produktów oraz nawiązania nowych relacji biznesowych. 

Targi WorldFood Poland otwierają drzwi do tysięcy przedstawicieli branży spożywczej, handlu hurtowego i detalicznego, sieci handlowych, a także importerów i eksporterów. To doskonała okazja, aby zaprosić ich na spotkanie, podzielić się swoimi pomysłami i usłyszeć, jak oni widzą współpracę z Tobą. 

Chcesz wziąć udział w wydarzeniu?