Targi WorldFood Poland to wiodące targi dla osób zawodowo związanych z branżą spożywczą, wyróżniające się skalą wydarzenia, międzynarodowym charakterem, ugruntowaną pozycją, jakością i renomą oraz biznesowym profilem. To obowiązkowa pozycja w kalendarzach producentów i dystrybutorów z branży FMCG, sieci handlowych oraz przedstawicieli branży HoReCa. Priorytetem jest rozwój Targów zgodny z oczekiwaniami uczestników, dlatego na bieżąco analizowane są potrzeby rynku spożywczego, a po każdej edycji targów, opinie i uwagi  od wystawców i zwiedzających. Pozwala to tworzyć Targi, których rzeczywiście potrzebuje branża. Wsłuchujemy się w głosy i opinie uczestników, by każda kolejna edycja była jeszcze lepsza, nowocześniejsza, ciekawsza.

Pierwsza edycja targów odbyła się z sukcesem w 2014 r. – swoje stoiska prezentowało wtedy około 100 wystawców. W kolejnych latach ilość wystawców wciąż systematycznie rosła –  w ciągu 8 edycji targów WorldFood Poland, w halach EXPO XXI w Warszawie, swoje produkty prezentowało ponad 1200 producentów i dystrybutorów z 56 krajów z całego świata. Zorganizowano tysiące spotkań b2b oraz wręczono łącznie 120 nagród w konkursie o Złoty Medal Targów WorldFood Poland.  „Sukces ostatniej i wszystkich poprzednich edycji targów WorldFood Poland potwierdza, że Polska jest atrakcyjnym partnerem międzynarodowego biznesu spożywczego” – podkreśla dyrektor targów Agnieszka Szpaderska.

WorldFood Poland 2024

X edycji Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów WorldFood Poland odbyła się w dniach 16-18 kwietnia 2024. Udział w targach wzięło 300 wystawców z 30 krajów. Na targach zaprezentowało się 7 pawilonów narodowych z Włoch, Hiszpanii, Tunezji, Tajlandii, Cypru, Turcji i Sri Lanki, a także 3 pawilony regionalne z województwa: Mazowieckiego, Podkarpackiego i Południowa Warmia. W tym roku, dzięki cennemu programowi merytorycznemu, licznych spotkaniach biznesowych oraz wielu atrakcjom, impreza przyciągnęła 5521 branżowych odwiedzających. Zorganizowaliśmy 206 spotkań handlowych o charakterze biznesowym. Każdego dnia naszych targów miały miejsce konferencje oraz debaty z wartościowym programem merytorycznym, na których wystąpiło 71 prelegentów.  Po raz pierwszy zaprezentowano nową strefę Konsultacji Branżowych, dostępną dla wszystkich uczestników targów.

WorldFood Poland 2023

IX edycja Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów WorldFood Poland odbyła się w dniach 18-20 kwietnia 2023. Udział w targach wzięło 289 wystawców z 32 krajów. Na targach zaprezentowało się 8 pawilonów narodowych z Włoch, Hiszpanii, Tunezji, Ukrainy, Tajlandii, Cypru, Macedonii i Sri Lanki, a także 3 pawilony regionalne z województw: mazowieckiego, łódzkiego i podkarpackiego. Wprowadzono szereg nowości, które przyciągnęły 5436 branżowych odwiedzających. Po raz pierwszy zaprezentowano nowy sektor z roślinnymi zamiennikami, w którym udział wzięło aż 26 firm, a także całodniową konferencję dotyczącą innowacji, perspektyw i specyfiki tej branży. Wzrosła również do 113 liczba wystawców na odbywających się równocześnie targach NutraFood Poland. Podczas dwóch dni konferencyjnych w tym sektorze, odbyło się 24 paneli i debat poświęconych trendom i najnowszym regulacjom w branży suplementów diety i nutraceutyków.

WorldFood Poland 2022

W pierwszej na żywo po pandemicznej edycji, w dn. 5 -7 kwietnia 2022 mimo obostrzeń oraz trudnej sytuacji geopolitycznej udało się z sukcesem zorganizować 8 edycję targów i zachować ich międzynarodowy charakter. W targach udział wzięło 250 Wystawców z 25 krajów, w tym 9 Pawilonów Narodowych: z Włoch, Hiszpanii, Tunezji, Korei Południowej, Ukrainy, Tajlandii, Grecji, Sri Lanki oraz Polski, gdzie w ramach Pawilonu Województwa Mazowieckiego swoją ofertę prezentowały firmy z Mazowsza. Ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród Wystawców jak i Odwiedzających, cieszył się sektor NutraFood Poland, dedykowany suplementom diety i żywności funkcjonalnej. Po raz pierwszy w ramach tego sektora została zorganizowana całodniowa konferencja Meet Up 2022.

WorldFood Poland 2021 Virtual Expo

7 edycja targów WorldFood Poland była wyjątkowa – pierwszy raz w nowej wirtualnej formule. W wydarzeniu online, w dn. 20-22 kwietnia 2021,  udział wzięło 158 wystawców z 22 krajów oraz 2 166 zalogowanych użytkowników reprezentujących głównie handel hurtowy i detaliczny, produkcję spożywczą oraz gastronomię! Platforma stworzona specjalnie na potrzeby targów WorldFood Poland odwzorowywała wszystkie możliwe interakcje targowe w modelu wirtualnym, dając możliwość spotkania się całej społeczności związanej z branżą spożywczą w jednym miejscu i czasie. W ciągu 3 dni targowych wysłanych zostało 13 734 wiadomości tekstowych, nawiązanych zostało 2 547 połączeń audio oraz 1 836 połączeń audio-video. Sumaryczny czas spotkań video wyniósł 12 120 minut, co stanowi ponad 200 godzin!

WorldFood Poland 2019

6 edycja targów WorldFood Poland okazała się rekordowa pod względem liczby Wystawców i Odwiedzających – ponad 350 Wystawców i 7 000 branżowych Odwiedzających, prezentacje i degustacje, rozmowy B2B, liczne prelekcje i pokazy, panele ekspertów i przedsiębiorców. W niemal 400 rozmowach handlowych zorganizowanych w ramach programu VIP Buyer uczestniczyli kupcy z 19 krajów. Nie zabrakło też kupców z sieci działających na terenie Polski. Już po raz trzeci Bellavita Expo, największe targi żywności i napojów Made-in-Italy, połączyły siły z WorldFood Poland, aby promować tradycyjną włoską żywność i oferując odwiedzającym wyjątkową okazję do odkrycia unikatowych produktów.

WorldFood Poland 2018

Tegoroczna edycja potwierdziła, że WorldFood Warsaw jest bardzo ważnym punktem kalendarza spotkań biznesowych decydentów z branży spożywczej, a także tych związanych z rynkiem produktów ekologicznych i nutraceutyków. W tegorocznej edycji udział wzięło 300 Wystawców z 24 krajów oraz ponad 6 000 branżowych Odwiedzających. Sektor EcoFood, poświęcony żywności ekologicznej okazał się jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów. Nowość! Reagując na potrzeby i trendy na rynku żywności, na którym konsumenci nieustannie poszukują nowości i produktów korzystnie wpływających na zdrowie, organizatorzy postanowili poszerzyć ofertę targów o Sektor NutraFood dedykowany żywności i napojom funkcjonalnym, suplementom diety, odżywkom, ziołom i innym produktom o działaniu prozdrowotnym.  5 edycja targów w dn. 10-12 kwietnia 2018 r. po raz ostatni odbyła się pod nazwą WorldFood Warsaw. Ze względu na dynamiczny rozwój na przestrzeni ostatnich 5 lat i prawdziwie międzynarodowy charakter targów, od roku 2019  zapraszamy  wszystkich na Targi pod nową nazwą:  WorldFood  Poland.

WorldFood Poland 2017

Przez trzy dni, w dn. 11-13 kwietnia 2017 r., 300 Wystawców z 25 krajów gościło w stolicy  na zaproszenie Organizatorów podczas 4 edycji Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów WorldFood Warsaw. Wśród nich byli reprezentanci Grecji, Tajlandii, Ukrainy, Włoch, Holandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Korei, Iranu, Sri Lanki, Chin i wielu innych krajów. W specjalnej strefie rozmów B2B,  odbyło się 350 spotkań z przedstawicielami sieci handlowych, sieci HoReCa, hurtowni spożywczych, stacji benzynowych i vendingowych, sklepów z alkoholami, importerami i eksporterami, m.in. z przedstawicielami: Auchan, Ekowital, Green Caffe Nero, La Passion du Vin, Lukoil, Maczfit, Organic Coffee, Tesco czy Żabki. Włoskie smaki i zapachy opanowały odwiedzających i wystawców poprzez warsztaty i pokazy kulinarne z udziałem znanych i cenionych szefów kuchni. Udany debiut pawilonu włoskiego Bellavita, gwarantowało ponad 60 włoskich producentów żywności i napojów, którzy zaprezentowali autentyczne włoskie wyroby, wyróżniające się jakością, marką i historią.

WorldFood Poland 2016

Trzy lata temu, w pierwszej edycji WorldFood Warsaw, udział wzięło niespełna 100 wystawców. A dziś mamy ich ponad dwa razy więcej! 250 Wystawców z 24 krajów  i 4 000 Odwiedzających, w tym 128 przedstawicieli krajowych i międzynarodowych mediów, liczne zagraniczne delegacje. Tak w skrócie można podsumować minioną 3 edycję WorldFood Warsaw. „Konkurencja na światowym rynku żywności jest duża. Cieszę się, że w Warszawie odbywa się taka inicjatywa, na której spotykają się przedstawiciele sektora spożywczego. Mam nadzieję, że dzięki temu jeszcze więcej polskich produktów – smacznych, wartościowych i ekologicznych, będzie pojawiać się na europejskich stołach” – tymi słowami Zbigniew Babalski,  wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi otworzył III edycję Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów WorldFood Warsaw. Nowość! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających organizatorzy stworzyli w tym roku specjalną strefę EcoFood, gdzie swoją ofertę zaprezentowali producenci, przetwórcy i dystrybutorzy żywności organicznej z certyfikatami oraz żywności naturalnej o niskim stopniu przetworzenia oraz z tzw. czystą etykietą. Dodatkowo został przygotowany cały dzień konferencyjny w całości poświęcony sektorowi żywności ekologicznej.

WorldFood Poland 2015

2 edycja targów WorldFood Warsaw zgromadziła prawie 200 Wystawców z 28 krajów i ponad 3 300 Odwiedzających, z czego aż 20% to Odwiedzający z zagranicy. Po raz pierwszy zorganizowana została specjalna strefa spotkań B2B pomiędzy Wystawcami a przedstawicielami kluczowych sieci handlowych z kraju i zagranicy, w których udział wzięli kupcy m.in. z : Auchan, SPS Handel, Topaz, Organic Farma Zdrowia, Ekowital, Biedronka (Jeronimo Martins Polska SA), Promarket, Kuchnie Świata, Carrefour, Makro Cash&Carry, Tesco, WSS Społem. 94% Odwiedzających to osoby decyzyjne w fimie.

WorldFood Poland 2014

W 1 edycji Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów WorldFood Warsaw 2014 udział wzięło 94 producentów i dystrybutorów żywności i napojów z 24 krajów oraz ponad 3 000 Odwiedzających, z których niemal 50% stanowili przedstawiciele sektora handlu, dystrybucji, importu i eksportu. 78% wystawców pierwszej edycji zadeklarowało, że nawiązało znaczące dla firmy kontakty biznesowe a duże zainteresowanie kupców z sieci handlowych, producentów i dystrybutorów FMCG, utwierdziły nas w przekonaniu, że wiosenne targi branży spożywczej w stolicy, są trafną odpowiedzią na potrzeby rynku, firm i handlu.

Nasi Partnerzy