Atrakcje podczas targów WorldFood Poland

Atrakcje podczas targów WorldFood Poland

WorldFood Poland to międzynarodowe wydarzenie targowe poświęcone żywności, stanowi platformę do zgromadzenia przedstawicieli sektora spożywczego, umożliwiając wymianę myśli i debatę na temat sektora, oferuje różnorodne panele dyskusyjne i konferencje z ekspertami branżowymi, a także zapewnia okazję do nawiązania kontaktów z reprezentantami sieci handlowych i zapoznania się z najnowszymi produktami na rynku.

W tym roku mamy przyjemność organizować nasze tragi już po raz 10, czyli jest to nasz jubileusz. Tak wyjątkową rocznice trzeba uczcić, dlatego przygotowaliśmy kilka atrakcji dla uczestników oraz wystawców:

Debaty oraz konferencje

Od pierwszej edycji targów WorldFood Poland konferencje branżowe stanowią ich integralną część. Zależy nam na solidnej zawartości merytorycznej, dlatego angażujemy specjalistów z sektora oraz doświadczonych przedsiębiorców z branży spożywczej. Naszym zadaniem jest wspieranie Cię w zrozumieniu, analizie i dyskusji o bieżącym stanie przemysłu spożywczego, zarówno w wymiarze lokalnym, jak i międzynarodowym.

 

Bellavita Food Academy

Bellavita Food Academy to wyjątkowa atrakcja dla każdego gościa targów, poszukującego szkoleń i warsztatów o włoskich produktach. Jest to również idealne miejsce dla osób pragnących doświadczyć pokazów kulinarnych oraz degustacji win, które odbywają się przez wszystkie trzy dni trwania wydarzenia.

HALA 1 – PAWILON WŁOSKI

Konkurs o Złoty Medal

Konkurs jest kluczową częścią targów WorldFood Poland, mającą na celu identyfikację i promowanie produktów oferowanych przez wystawców. W tym roku, decyzję o tym, które produkty są najlepsze i najbardziej obiecujące, podejmą przedstawiciele sieci handlowych, sektora HoReCa, różnych stowarzyszeń i organizacji branżowych, a także eksperci ds. żywności.

Thai Trade Center Live Cooking

Poznaj autentyczną kuchnię tajską w wykonaniu kucharzy z Restauracji Taka Tajka

Zapraszamy również do odwiedzenia stoisk firm z Tajlandii: PGS Corporation LTD. (E24, Hala 1), Exotic Food Public Company Limited (E23, Hala 1) oraz K.R.S. Spicy Food Co., Ltd.(E20, Hala 1)

PaTaThai to koncept restauracyjny oferujący najwyższej jakości, autorską kuchnię tajską. Restauracja serwuje dania, bazujące na recepturach stworzonych przez wybitnych Tajskich Szefów Kuchni. Koncept powstał w 2019 roku, obecnie PaTaThai to aż 4 restauracje, z czego trzy znajdują się w Warszawie oraz jedna w Radomiu.

PaTaThai Catering zapewnia dostarczanie autentycznych smaków w formie usług cateringowych.

Odkryj Tropikalną Magię Smaków z PaTaThai: Dołącz do Nas na Pokazach Live Cooking Kuchni Tajskiej!

PaTaThai zaprasza na niezapomnianą podróż po kulinarnych smakach i aromatach Tajlandii.

Dolina Dobra Live Cooking

Skwierczące na grillu kiełbaski, autorskie sosy i smakowite dodatki. Brzmi kusząco – szczególnie, że produkty mięsne przygotowała Dolina Dobra, dzięki czemu możemy mieć pewność, że jakość i smak będą nad wyraz Dobre!

Odwiedź stoisko Doliny Dobra i daj się zaskoczyć grillowym menu w prawdziwie mistrzowskim wydaniu. Cienkie kiełbaski w różnych wariantach smakowych czy może tradycyjna śląska? Spróbuj wszystkich podczas gotowania na żywo z grill-masterem.

Produktami rozkoszować się można 16 i 17 kwietnia w godzinach 12-16.30 i 18 kwietnia od 12.00 do 15.00

STOISKO C14, HALA 1

Strefa Konsultacji Branżowych

To nowa inicjatywa podczas 10-tej jubileuszowej edycji targów WorldFood Poland. W dn. 17 kwietnia zapraszamy wszystkich przedsiębiorców planujących ekspansję swojego biznesu zarówno na rynku polskim jak i na rynki zagraniczne do udziału w bezpłatnych konsultacjach z ekspertami branżowymi, m.in. z BGK, IJHARS, KOWR, PAIH.

Czego możesz się dowiedzieć od ekspertów z branży?

✓ jak eksportować, szukać kontaktów za granicą i wystawiać się na zagranicznych targach?

✓ jakie są dostępne rozwiązania finansowania handlu zagranicznego?

✓ jak rozwijać swój biznes z zachowaniem standardów bezpieczeństwa żywności?

✓ jak wygląda kontrola jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych sprowadzanych z zagranicy i dokonywanie oceny

✓ na czym polega wydawanie świadectw w zakresie jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych

Strefa Wypieku Chleba

Stowarzyszenie Polska Ekologia przygotowało  specjalną atrakcję dla zwiedzających targi WorldFood Poland,  w części swojego stoiska będzie zbudowana mała piekarnia wspólnie z firmą Wiesheu – Lider w Polsce producent piecy piekarniczych i cukierniczych, na której przez trzy dni targowe piekarze Paweł Tkaczuk mistrz Master Baker  i Juliusz Gozdek vice mistrz Master Baker Ogólnopolskiego Konkursu  Piekarzy. Odwiedzający targi będą mogli obserwować jak mistrzowie przygotowują w technologii tradycyjnej różne rodzaje chleba, bułek, bagietek. Koordynatorem przygotowania pokazów będzie Mistrz Piekarski Cukierniczy Czesław Meus, który zaprasza osoby chcące się nauczyć wypieku chleba i innych rodzajów pieczywa do zgłaszania się indywidualnie do Czesława Meus na nr telefonu 508 943 127.

Wszystkie wyroby wypieczone przez piekarzy zostaną przekazane na degustacje. Również Czesław Meus przewiduje na stoisku piekarni krótki panel dyskusyjny na temat jaka jest rola w zaopatrzeniu konsumentów w pieczywo przez Piekarnie Rzemieślnicze i Kraftowe.

Dołączcie do Pasieki Łysoń na targach WorldFood Poland, gdzie będziecie mogli spotkać wyjątkowego gościa Tomasz Królikowski – Dookoła kuchni doświadczonego eksperta kulinarnego z bogatym doświadczeniem zarówno w Polsce, jak i za granicą!

Tomasz Królikowski to prawdziwa ikona gastronomii, posiadająca nie tylko umiejętności w produkcji masowej, fine dining czy catering eventowy, ale także w dziedzinie dietetyki. Jego pasja do doskonalenia się oraz kreatywność sprawiają, że jego projekty są zawsze wyjątkowe i niezapomniane.

Podczas targów, Tomasz będzie kierował się swoją wizją kreując desery, słodkie przekąski oraz wykwintne śniadania z wykorzystaniem naszych najlepszych produktów. To niezwykła okazja, by delektować się jego kulinarnymi arcydziełami i czerpać inspirację do własnych kulinarnych eksperymentów!

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Zaplanujcie swój dzień na targach World Food Poland i dołączcie do naszego stoiska, aby spotkać się z Tomaszem Królikowskim i skosztować jego wyjątkowych kulinarnych kompozycji!

HALA 3, STOISKO NR 1  

Dolacz do najwazniejszego spotkania branzy spozywczej