Włoski pawilon Bellavita podczas WorldFood Warsaw!

Bellavita Expo będzie gościć w Warszawie w ramach targów WorldFood Warsaw od 11 do 13 kwietnia 2017 roku. Bellavita Expo to największy pokaz wyłącznie włoskich produktów którego nie powinien przegapić żaden profesjonalista z branży żywności i napojów. Koncentrując się na regionalnych kuchniach włoskich, firma szczyci się przedstawianiem smaków prawdziwych Włoch w wybranych wielkich miastach na całym świecie.

We włoskim pawilonie Bellavita ponad pięćdziesięciu najlepszych włoskich producentów żywności i napojów zaprezentuje autentyczne wyroby, wyróżniające się spośród tysiąca innych jakością, marką i historią. W pawilonie spotkają się przedstawiciele wielkich marek i firmy specjalizujące się w produkcji rzemieślniczej – będzie to wyjątkowa okazja, by w jednym miejscu zapoznać się z tak bogatą ofertą trufli, dojrzewającej szynki parmeńskiej, licznych włoskich mięs i wędlin peklowanych, octu balsamicznego z Modeny, oliwy z oliwek pierwszego tłoczenia, świeżych serów i innego nabiału, makaronów oraz regionalnych win i alkoholi wysokoprocentowych.

Bellavita jest piewcą produktów wyjątkowej jakości, czego dowodem jest konkurs Bellavita Awards – pierwszy międzynarodowy program poświęcony wyłącznie wyróżnianiu najlepszych wyrobów żywnościowych i napojów wyprodukowanych we Włoszech. Zwycięzcy zostaną wybrani podczas pokazu Bellavita Expo przez jury w składzie ponad dwustu wysokiej klasy specjalistów – szefów kuchni, nabywców i ekspertów; członkowie jury będą degustować i oceniać wyroby, aby wybrać najbardziej innowacyjne i najlepiej dopasowane do potrzeb lokalnego rynku.

Podczas Pokazów Kulinarnych Bellavita, znani szefowie kuchni-celebryci, będą zabawiać publiczność wspaniałymi pokazami gotowania, przygotowując doskonałe potrawy z wykorzystaniem włoskich produktów, z myślą o polskim podniebieniu. W dedykowanym Kąciku Pizzy przez cały dzień będzie pieczona autentyczna pizza neapolitańska.

Przedstawiciele handlu detalicznego i segmentu HoReCa, będą mogli poznać firmy i producentów z Półwyspu Apenińskiego i nabyć włoskie specjały u źródła. Targi będą również znakomitą okazją do nawiązania szerokich kontaktów z innymi przedstawicielami branży i do uczestnictwa w specjalistycznych wykładach i dyskusjach panelowych, w czasie których branżowi giganci będą omawiać prognozowane trendy i udzielać porad związanych z rynkiem.

Jako globalny ambasador włoskiej żywności i włoskich win Bellavita jest także gospodarzem pokazów handlowych w Londynie, Amsterdamie, Chicago i Meksyku. Ponadto w Wielkiej Brytanii i krajach Beneluksu Bellavita zajmuje się dostawą autentycznych włoskich dań i napojów do klienta. Bellavita Academy z siedzibą w Londynie prowadzi warsztaty dla osób zainteresowanych degustacją włoskich potraw i win.