Ogłaszamy zwycięzcę Plebiscytu Food InNOVAtion Challenge!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że aplikacja Zdrowe Zakupy otrzymała pierwsze miejsce w Plebiscycie Food InNOVAtion Challenge 2020. W imieniu całego zespołu targów WorldFood Poland serdecznie gratulujemy!

Aplikacja Zdrowe Zakupy to najpopularniejszy skaner składów produktów w Polsce. Każdego miesiąca jest wykonywanych ponad 1,7 mln skanów, a aplikacja została pobrana już ponad 2 mln razy. W Plebiscycie Food InNOVAtion Challenge otrzymała aż 668 głosów!
Zdrowe Zakupy to nie tylko wsparcie klientów w podejmowaniu odpowiednich decyzji zakupowych. Twórcy aplikacji współpracują także z producentami i sieciami handlowymi, wspólnie dbając o to, żeby informacje dostępne w aplikacji były rzetelne i aktualne. Producenci mogą bezpłatnie udostępniać składy produktów, a w najbliższej przyszłości planowane jest również poszerzenie współpracy o możliwość dodatkowej ekspozycji produktów.

Food InNOVAtion Challenge to konkurs, który został stworzony z myślą o początkujących firmach i osobach, które mają nowatorski pomysł na produkt lub usługę dla branży spożywczej, lecz brakuje im dostępu do partnerów z branży lub/i funduszy. Inicjatywa kierowana jest do osób mających koncepcję na unikatowe produkty, technologię lub usługi, które zatrzęsą rynkiem i wyznaczą nowe trendy.
Do pierwszej edycji konkursu spłynęło wiele propozycji, z których wyłonionych zostało 18 najlepszych – takich, które mają największe szanse na zaistnienie na rynku. To nie tylko produkty, których nie znajdziemy jeszcze na sklepowych półkach, ale także nowoczesne technologie i aplikacje dla branży spożywczej, gastronomii oraz klientów końcowych.