NOWOŚĆ – bezpłatny Raport o Roślinnych Zamiennikach Mięsa w Polsce

W odpowiedzi na ogromny potencjał kategorii roślinnej żywności na rynku spożywczym w ostatnim czasie oraz duże zainteresowanie wystawców oraz odwiedzających przedstawiamy nowość – Przegląd po rynku roślinnych zamienników mięsa w Polsce, w którym znajduje się  44 producentów i dystrybutorów, posiadających w swojej ofercie 386 zamienników mięsa.

 

Nowość – raporty branżowe

Jedną z nowości, którą WorldFood Poland wprowadza w tym roku są raporty branżowe. Pierwszym z nich jest Przegląd po rynku roślinnych zamienników mięsa w Polsce. Publikacja powstała przy wsparciu merytorycznym Proveg Polska oraz Stowarzyszenia RoślinnieJemy. Znajdziemy tu m.in. artykuł na temat umiejscowienia produktów roślinnych w sklepach spożywczych. Raport ma na celu dostarczenie narzędzia służącego do analizy rynku oraz prześledzenia najnowszych trendów tej kategorii. Jeżeli planujesz wprowadzenie tego typu produktów do swojej oferty lub chcesz ją poszerzyć o kolejne nowości – pobierz bezpłatny raport.

Kolejna publikacja – Przegląd po rynku roślinnych zamienników nabiału zostanie opublikowana już w lutym. 

 

Roślinna rewolucja podczas WorldFood Poland

Podążając za roślinnym trendem, organizatorzy targów postanowili wprowadzić nową kategorię produktową ułatwiając branżowym odwiedzającym – przedstawicielom działów zakupów i zarządzania kategorią w sieciach handlowych, właścicielom i kierownikom firm spożywczych, inwestorom i mentorom odnalezienie produktów z tej kategorii pośród szerokiego asortymentu wystawców. W strefie roślinnej znajdą się produkty takie jak: roślinne zamienniki mięsa i wędlin, napoje roślinne i wegańskie sery, roślinne pasty kanapkowe, wegańskie lody, słodycze i przekąski oraz zamienniki jaj. Swój udział w roślinnej strefie potwierdzili już m.in.: Roeper, OneDayMore, VegeSmak, Medifoods i Veganz. Oprócz specjalnej strefy wystawienniczej, przygotowany został blok konferencji i debat, w którym wezmą udział eksperci rynku roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych: ProVeg Polska oraz RoślinnieJemy.

Weź udział jako wystawca!