WorldFood Warsaw – spotkanie branży spożywczej

WorldFood Warsaw to biznesowe wydarzenie o międzynarodowym zasięgu. W wystawie udział biorą firmy zajmujące się produkcją, dystrybucją, promocją czy sprzedażą produktów spożywczych, a także przedstawiciele sektora HoReCa. Wśród wystawców znajdą się producenci żywności i napojów, alkoholi, dodatków do żywności i technologii spożywczych, ważną grupą będą również przedsiębiorstwa oferujące wyroby ekologiczne, dystrybutorzy, importerzy i eksporterzy żywności z Polski oraz takich krajów jak: Ukraina, Belgia, Holandia, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Macedonia, Tajlandia i Sri Lanka.

Targi dają możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych i poszerzenia obecnych, ocenienia zapotrzebowania rynku oraz śledzenia globalnych trendów. To także okazja do pozyskania nowych dostawców i poszerzenia oferty gastronomicznej restauracji, hoteli czy firm zajmujących się cateringiem. Ważnym punktem wystawy są liczne spotkania B2B z przedstawicielami kluczowych sieci handlowych. W minionej edycji w rozmowach uczestniczyli m.in. reprezentanci Auchan, SPS Handel, TOPAZ, Organic Farma Zdrowia czy EkoWital. W tym roku strefa rozmów handlowych będzie rozszerzona o spotkania B2B wystawców z kupcami z sektora HoReCa.
Wystawa WorldFood Warsaw na stałe wpisała się w kalendarz polskich i międzynarodowych targów poświęconych branży spożywczej. Najlepszym dowodem na to jest miniona edycja, która zgromadziła niemal 200 wystawców – dwukrotnie więcej niż w I edycji, zaś liczba zwiedzających znacznie przekroczyła 3 tysiące. Najważniejszymi przedmiotami zainteresowania osób odwiedzających targi były produkty rolno-spożywcze i napoje, żywność organiczna i ekologiczna, wyroby regionalne i lokalne, dodatki do żywności oraz usługi. Uczestnicy docenili rozmowy biznesowe, spotkania z przedstawicielami największych sieci handlowych, promocję w mediach i bogaty program merytoryczny. Partnerem targów było Stowarzyszenie Kucharzy Polskich oraz wiele instytucji i organizacji związanych z sektorem spożywczym.
Nadchodząca edycja niesie ze sobą atrakcyjną ofertę dla sektora HoReCa. A w niej między innymi liczne degustacje, spotkania biznesowe, ciekawe panele dyskusyjne i konferencje.

Tegoroczna edycja wystawy odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia 2016 w EXPO XXI w Warszawie.
Więcej informacji: www.worldfood.pl