WorldFood Poland partnerem konferencji Plant-Powered Perspectives ’22

Konferencja Plant-Powered Perspectives: o nadchodzących dynamicznych zmianach w branży spożywczej – 27-28.10.2022 r.

Konferencja Plant-Powered Perspectives, największe wydarzenie poświęcone branży roślinnej w tej części Europy, odbędzie się po raz piąty 27 października w Warszawie, by zapewnić przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości żywności. W konferencji jak co roku wezmą udział eksperci i ekspertki związani z branżą HoReCa i FMCG, ale jej piąta edycja wyróżni się na tle poprzednich. Tym razem tematyka obejmie szeroki kontekst transformacji żywieniowej, bo nikogo nie trzeba już przekonywać, że roślinny trend na dobre zagościł na naszych talerzach – i wciąż globalnie rośnie. Wśród prelegentów konferencji znajdą się m.in Trade Attache Ambasad Izraela i Holandii – krajów przodujących w transformacji systemu żywnościowego, oraz Nicolas Bureau z francuskiej organizacji Agriculture Cellulaire, zajmującej się fermentacją precyzyjną; to technologia żywności, która jest nazywana najważniejszą technologią w kontekście środowiskowym, i która w wielu krajach rozwija się już dynamicznie, a o której niewiele jeszcze słychać w Polsce. W kontekście obecnej sytuacji na rynku roślinnym ekspercki głos zabierze m. in. Grzegorz Mech z GfK Polonia, a o potencjalnych źródłach finansowania roślinnych przemian wypowie się Michał Siwek z BNP Paribas.
Na konferencji nie zabraknie przedstawicieli/ek polskich plant-based tigers takich jak Bezmięsny Mięsny, Planeat, PlantWay, It’s Bean czy Apollo. Tradycyjnie odbędzie się też Plant-Powered Pitching – platforma dla nowych, innowacyjnych start-upów, których twórcy będą mogli przedstawić swoje pomysły przedstawicielom branży i inwestorom, zdobyć finansowanie na rozwój produkcji – zapisy ruszą już wkrótce. Program konferencji dzieli się na ścieżkę ogólną, na której uczestnicy zdobędą przekrojową wiedzę o branży spożywczej na dzień dzisiejszy, oraz ścieżkę “deeper-dive”, gdzie szczegółowo pochylimy się nad jej różnymi segmentami.

Bilety na konferencję można nabyć na stronie Eventory wydarzenia:
https://eventory.cc/event/konferencja-plant-powered-perspectives-2022, a ramowy program Plant-Powered Perspectives jest dostępny na stronie internetowej: https://konferencje.roslinniejemy.org/ppp-2022