WorldFood Poland Partnerem Konferencji New Food Forum!

Pierwsza i największa w Europie konferencja poświęconą alternatywnym źródłom białka New Food Forum, organizowana przez ProVeg Polska jest polską edycją międzynarodowego wydarzenia New Food Conference. Ma na celu inspirowanie dalszego rozwoju innowacyjnych technologii spożywczych poprzez zgromadzenie kluczowych interesariuszy. Konferencja odbędzie się 25 maja 2022 r. w Centrum Konferencyjnym przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Od przyszłej edycji targów WorldFood Poland wprowadzamy nową kategorię produktową – ROŚLINNE ZAMIENNIKI PRODUKTÓW ODZWIERZĘCYCH, dlatego nie może nas tam zabraknąć!

Poniżej informacja prasowa na temat tego wydarzenia oraz link do rejestracji.

Do zobaczenia!

 

Informacja prasowa organizatora konferencji ProVeg

Roślinna przyszłość sektora spożywczego

Polska edycja wiodącej europejskiej konferencji poświęcona alternatywom mięsa i nabiału powraca już w maju!

Znajdujemy się w przełomowym momencie jednej z najszybszych i najbardziej znaczących transformacji systemu żywnościowego od czasu, gdy ludzie po raz pierwszy zaczęli hodować rośliny i zwierzęta. Sprzedaż produktów pochodzenia roślinnego gwałtownie wzrasta, a rolnictwo komórkowe i precyzyjna fermentacja mają potencjał, by na zawsze zmienić sposób uprawy żywności. Dane przedstawione przez The Good Food Institute wskazują, że globalne inwestycje w alternatywne białka, wzrosły w 2021 roku aż o 60%, do 5 miliardów dolarów[1].

Pandemia COVID-19 oraz obecny kryzys w Ukrainie obnażyły wady i kruchość globalnych łańcuchów dostaw żywności i skłaniają do refleksji nad obecnym systemem żywnościowym. Potrzebę zmiany naszych systemów żywnościowych i przejścia w kierunku bardziej roślinnej diety podkreślono również w najnowszym raporcie IPCC.

“Wojna w Ukrainie powinna skłonić nas do zastanowienia się nad wykorzystaniem ogromnych ilości pszenicy do produkcji pasz dla zwierząt. Europejski przemysł mięsny i mleczarski jest w dużym stopniu uzależniony od importu pasz z Ukrainy i Rosji.” – mówi Patricia Homa, prezeska ProVeg Polska.

Alternatywne produkty pochodzenia roślinnego błyskawicznie wkraczają na światowe rynki, a konsumenci, przemysł spożywczy i politycy coraz częściej poszukują nowych źródeł żywności, aby ograniczyć negatywny wpływ przemysłowej hodowli zwierząt. Już niemal połowa europejskich konsumentów znacząco zmniejszyła spożycie mięsa, a prawie co trzeci planuje spożywać znacznie więcej roślinnych alternatyw[2].

Żywność roślinna to więcej niż trend. W przyszłości alternatywne białka będą odgrywać znaczącą rolę w naszym odżywianiu, zwłaszcza w kontekście światowych kryzysów takich jak zmiany klimatyczne. Aby dalej promować żywność pochodzenia roślinnego, wszyscy – naukowcy, firmy spożywcze, rolnicy, rząd – musimy współpracować. A do tego celu właśnie konferencja New Food Forum oferuje świetną platformę spotkań i wymiany.

Konferencja New Food Forum, organizowana przez ProVeg Polska, zaprasza profesjonalistów z branży spożywczej do zapoznania się z innowacjami technologii spożywczych oraz dyskusji o roślinnej przyszłości całego sektora spożywczego.

Badania naukowe pokazują, że alternatywne źródła białka odgrywają znaczącą rolę i stanowią ważne rozwiązanie w zakresie łagodzenia zmian klimatycznych, poprawy ochrony środowiska i zwierząt oraz minimalizowania ryzyka pandemii i poprawy bezpieczeństwa żywności. Format naszego wydarzenia zapewni najbardziej efektywne środowisko do nawiązywania kontaktów między kluczowymi interesariuszami w branży.” – mówi Patricia Homa.

Partnerami Strategicznymi New Food Forum są: Ambasada Holandii w Warszawie, EIT Food, Food Law, TÜV SÜD Polska.

New Food Forum

Data: 25 maja 2022

Miejsce: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Agenda wydarzenia: https://proveg.com/pl/new-food-forum/

Bilety: https://app.evenea.pl/event/new-food-forum-2022/

Wydarzenie na Facebook: https://www.facebook.com/events/523774152805692

Wydarzenie na Linkedin: https://www.linkedin.com/events/newfoodforum20226922845294376157184/about/

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Kontakt prasowy:

Barbara Rożyńska

Communications Manager ProVeg Polska

barbara.rozynska@proveg.com

Tel.: +48 668 448 566

New Food Forum

New Food Forum to wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu inspirować dalszy rozwój innowacyjnych technologii spożywczych poprzez zgromadzenie kluczowych interesariuszy. New Food Forum jest polską edycją międzynarodowego wydarzenia New Food Conference, które jest pierwszą i największą w Europie konferencją poświęconą alternatywnym źródłom białka. Szczegółowe informacje o wydarzeniu: https://proveg.com/pl/new-food-forum/

ProVeg International

ProVeg jest międzynarodową organizacją podnoszącą świadomość żywieniową, która dąży do transformacji światowego systemu żywnościowego, poprzez zastąpienie konwencjonalnych produktów zwierzęcych, roślinnymi i komórkowymi alternatywami.

ProVeg współpracuje z międzynarodowymi decydentami, rządami, producentami żywności, inwestorami, mediami i opinią publiczną, aby pomóc światu przekształcić się w społeczeństwo i gospodarkę mniej zależne od hodowli zwierząt, a bardziej zrównoważone dla ludzi, zwierząt i planety.

ProVeg posiada status stałego obserwatora w UNFCCC, jest akredytowany przez UNEA i otrzymał nagrodę ONZ “Momentum for Change”.

[1]https://vegconomist.com/market-and-trends/alt-proteins-gained-5bn-globally-in-2021-with-half-of-total-invested-in-europe/

[2] Raport Smart Protein https://smartproteinproject.eu/consumer-attitudes-plant-based-food-report/