Święto Polskiej Społeczności Ekologicznej – GALA ORGANIC LIFE TOP 50

Redakcja HIPOALERGICZNI ogłosiła nazwiska Zwycięzców Plebiscytu Ekologicznego Lista ORGANIC LIFE TOP 50.

Jury konkursowe rozpoczęło obrady 7 lipca 2022 r., które szczęśliwie dobiegły końca i powstała długo wyczekiwana toplista ORGANIC LIFE TOP 50. Składa się ona z 50 Zwycięzców drugiej edycji Plebiscytu Ekologicznego organizowanego przez redakcję HIPOALERGICZNI we współpracy ze stowarzyszeniami: HAPPY EVOLUTION Global Association, FORUM Rolnictwa Ekologicznego im. M. Górnego, Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne.

Plebiscyt został uruchomiony 4 marca 2022 roku. Można było nominować kandydata, który według najlepszej wiedzy zgłaszającego spełniał kryteria plebiscytu, przed upływem daty 30 kwietnia br. Nominowani mieli 30 dni na przedłożenie swoich dokumentów świadczących o ich działaniach na polu ekologii, certyfikatów odpowiednich dla danej branży, a także materiałów graficznych i opisu osoby nominowanej. Jury pracowało nad listą 87 Nominowanych. Niektórzy przygotowali materiały wideo na temat swojej sylwetki, które można obejrzeć tutaj: www.youtube.com/hashtag/listaorganiclifetop50

Odczyt finalnej listy 42 Laureatów i 8 Wyróżnionych przez Jury, w 50 kategoriach konkursu, nastąpiło na scenie głównej podczas targów Natura Food i beECO 17 września 2022 r. w Łodzi. Wręczenie nagród prowadziła mgr  Paulina Vissers przedstawicielka redakcji HIPOALERGICZNI, dr n. med. Barbara Majkowska-Wojciechowska – Sekretarz Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne, reprezentantka Jury oraz pomysłodawczyni plebiscytu i przewodnicząca Jury: Żaneta Geltz – właścicielka agencji wydawniczej GELTZ MEDIA i prezeska  Zarządu Stowarzyszenia HAPPY EVOLUTION Global Association.

Jakie korzyści przewidziano dla Zwycięzców?

 

Laureaci, oprócz otrzymanego medalu i wyróżnienia, zyskują możliwość przedstawienia swojej sylwetki w formie wywiadu na łamach jednego z serwisów redakcji, a także mają szansę zaprezentować swoje dokonania członkom Stowarzyszenia Polskich Mediów, przekazując swoje materiały. Daje to możliwość bohaterom ekologicznej zmiany, by dotrzeć szerzej do mediów bez ponoszenia kosztów. Dodatkową korzyścią jest bodziec polegający na tym, że należy przygotować materiały dla prasy, wybrać się do fotografa, wyjść z cienia i pokazać odbiorcom, kto stoi za stworzoną marką. Nierzadko uczestnicy plebiscytu przyznają, iż jest to pierwszy raz, że opowiadają swoją historię, zdając sobie sprawę w tej sytuacji, iż dotąd nie byli przygotowani do wystąpienia w mediach.

Kolejną korzyścią było uczestnictwo w Ekonetworkingu dostępnym dla wszystkich Laureatów, Wyróżnionych, a także Nominowanych, czyli wzięcie udziału w biznes mikserze, który przyczynia się do nawiązania licznych i owocnych kontaktów w branży bio. Wszyscy uczestnicy, również widzowie, obecni podczas Gali Finałowej otrzymali dostęp do platformy e-learningowej AkademiaEkologiczna.pl zyskując w ten sposób możliwość wysłuchania kilkunastu wykładów z zakresu ekologii i medycyny w wykonaniu lekarzy specjalistów, naukowców i innych ekspertów.

Czym jest projekt ORGANICZNE ŻYCIE?

ORGANICZNE ŻYCIE, to nie tylko żywność ekologiczna w spiżarni czy w koszyku zakupowym, ale również spójny, ekologiczny styl życia, w którym stawiamy na stały rozwój w stronę ekologii i samowystarczalności żywnościowej. Nikt nie musi być od razu w 100% BIO, ale liczy się kierunek zmian. Tak, aby w jak najmniejszym stopniu zależeć od wielkopowierzchniowego handlu oraz międzynarodowych korporacji, a swoją uwagę kierować w stronę polskich rolników i producentów ekologicznych.

Celem wydarzenia jest integracja środowiska ekologicznego po to, aby zwiększyć siłę wzajemnego wsparcia pomiędzy uczestnikami. Udział biorą osoby nominowane do Plebiscytu Ekologicznego ORGANIC LIFE TOP 50 zarówno w edycji bieżącej, jak i poprzedniej, zdobywcy Medalu ORGANIC LIFE, działacze na polu ekologii, etyki i edukacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych, certyfikujących i dbających o rozwój, rozwój nie tylko ekologii, ale również rozwój świadomości etycznej w biznesie.

Żaneta Geltz na co dzień doradza firmom i organizacjom w zakresie strategicznych projektów ekologiczno-edukacyjnych. Specjalizuje się w markach ekologicznych i w komunikacji szczególnie w branżach FOOD i BEAUTY. Specjalizuje się w ekoszkoleniach zespołów i motywowaniu do zmian zarówno w obszarze osobistego rozwoju, jak i w obszarze kształtowania strategii marek. Propaguje ruch VEGE & ORGANIC, a także ZERO WASTE. Jest członkinią Stowarzyszenia FORUM Rolnictwa Ekologicznego im. M. Górnego, działaczką na rzecz ekologii i propagatorką żywności ekologicznej w diecie. Zrealizowała setki wystąpień.

Partnerami wydarzenia są: Projekt Wiejski JUCHOWO, Stowarzyszenie DEMETER Polska, Stowarzyszenie Polskich Mediów, Stowarzyszenie FORUM Rolnictwa Ekologicznego im. M. Górnego, TTG, Little Greenfinity, Security in Practice, Stowarzyszenie Przejrzyj na Oczy, Warszawska Izba Gospodarcza, PRANA Polskie Stowarzyszenie Ajurwedy, SGH EkoStudent, Ekolandia.Edu.

Gdzie będzie można zobaczyć Zwycięzców Toplisty?

Finalna Lista ORGANIC LIFE TOP 50 dostępna jest na stronie:

Lista Laureatów:

www.organicznezycie.pl

https://akademiaekologiczna.pl/polecane

www.instagram.com/organiclife_top50

Formularz zgłoszeniowy do kolejnej edycji:

http://www.organic-life.tips/top-50

Zapraszamy do zgłaszania Kandydatów do Plebiscytu poprzez formularz: www.organic-life.tips/top-50, można nominować również własną firmę / osobę. Zgłoszenia przyjmowane są przez cały rok aż do końca kwietnia kolejnego roku.

Redakcja Magazynu HIPOALERGICZNI i serwisów ORGANICZNEZYCIE.pl, ANTYZAPALNI.pl, ONKOLOGICZNI.pl, DIABETYCZNI.pl i kanału wideo GELTZTUBE.com, to zespół specjalizujący się w tworzeniu bazy wiedzy, prowadzeniu inspirujących do zmian wywiadów, docieraniu do najnowszych wyników badań naukowych oraz syntezy wiedzy o zdrowiu i ekologii w jednym miejscu z myślą o kondycji poszczególnych Czytelników – Pacjentów. Najliczniejszą grupę stanowią alergicy, astmatycy, których w Polsce jest już ponad 15 milionów, ale również osoby cierpiące z powodu zaburzeń tolerancji pokarmowych, problemów metabolicznych, chorób autoimmunologicznych, nowotworowych, cukrzycowych, neurodegeneracyjnych i chorób oczu. Kilkudziesięciu specjalistów współpracujących z redakcją żywo interesuje się aspektem ekologicznej żywności i pielęgnacji, gdyż już wielokrotnie okazało się, że sztuczne dodatki i toksyny znajdujące się w żywności i w produktach codziennego użytku mogą być dodatkowym (jeśli nie decydującym) powodem utraty zdrowia przez pacjentów. Eksperci ci stanowią również (częściowo) grupę lektorów Kongresu Ekomedycyny, ale także debat naukowych organizowanych lub moderowanych przez redakcję HIPOALERGICZNI.

Skład Jury Plebiscytu Ekologicznego #ListaORGANICLIFETOP50:

Prof. Dr hab. Ewa Rembiałkowska, prezes Stowarzyszenia FORUM Rolnictwa Ekologicznego im. Mieczysława Górnego

Dr hab. Renata Kazimierczak, prof. SGGW, sekretarz Stowarzyszenia FORUM Rolnictwa Ekologicznego im. Mieczysława Górnego

Dr n. med. Barbara Majkowska-Wojciechowska, sekretarz Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne

Mgr Anna Zalewska, członek zarządu stowarzyszenia HAPPY EVOLUTION Global Association

Mgr Żaneta Geltz, prezes zarządu stowarzyszenia HAPPY EVOLUTION Global Association, red. naczelna HIPOALERGICZNI

kontakt:

zanetageltz.pl/kontakt

konkurs @ hipoalergiczni.pl

hipoalergiczni bielikstudio 20

hipoalergiczni bielikstudio 20

#ListaORGANICLIFETOP50

Zobacz fotorelację z Plebiscytu:

https://hipoalergiczni.pl/znamy-juz-nazwiska-laureatow-plebiscytu-ekologicznego-lista-organic-life-top-50