Podczas tegorocznej, IX edycji targów WorldFood Poland pojawi się nowa strefa z produktami roślinnymi. Nowy podział powstał w odpowiedzi na ogromny potencjał kategorii roślinnej żywności na rynku spożywczym w ostatnim czasie oraz duże zainteresowanie wystawców oraz odwiedzających.

Nowa strefa roślinna

Organizatorzy targów postanowili wprowadzić nową kategorię produktową ułatwiając branżowym odwiedzającym – przedstawicielom działów zakupów i zarządzania kategorią w sieciach handlowych, właścicielom i kierownikom firm spożywczych, inwestorom i mentorom – odnalezienie produktów pośród szerokiego asortymentu wystawców. W strefie roślinnej znajdą się produkty takie jak: roślinne zamienniki mięsa i wędlin, napoje roślinne i wegańskie sery, roślinne pasty kanapkowe, wegańskie lody, słodycze i przekąski oraz zamienniki jaj. Swój udział w roślinnej strefie potwierdzili już m.in.: Roeper, OneDayMore, VegeSmak, Medifoods i Veganz.

Merytoryczna odsłona targów

Oprócz specjalnej strefy wystawienniczej, przygotowany zostały przygotowane konferencje i debaty, w których wezmą udział eksperci rynku roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych między innymi ProVeg Polska oraz RoślinnieJemy.

ProVeg Polska oraz RoślinnieJemy są również partnerem naszej kolejnej nowości – bezpłatnej publikacji Przegląd po rynku roślinnych zamienników mięsa w Polsce. Publikacja zawiera informacje na temat 44 polskich producentów i dystrybutorów oraz prezentację  386 produktów z uwzględnieniem ich wartości odżywczych oraz składu. Kolejna publikacja, Przegląd po rynku roślinnych zamienników nabiału, zostanie opublikowany już w lutym. 

Degustacja Twojego produktu przez Jury konkursu

Podczas zeszłorocznej edycji konkursu o Złoty Medal Targów WorldFood Poland Jurorzy, którymi są eksperci branży FMCG oraz decydenci z sieci handlowych docenili roślinny produkt jednego z wystawców. Roślinne klopsiki z czerwoną cebulką i tymiankiem firmy OneDayMore zostały nagrodzone w kategorii Innowacje. Wzięcie udziału w konkursie to doskonały sposób, aby dotrzeć z produktem bezpośrednio do osób decydujących o zakupach w sieci handlowej, którzy dokonują degustacji i oceny każdego zgłoszonego produktu. Weź udział w konkursie i zwiększ swoje szanse na sprzedaż w sieciach handlowych!

Weź udział w spotkaniach B2B

Matchmaking to nieodłączna część targów WorldFood Poland. Miejsce, w którym producenci mają możliwość spotkania 1:1 z kupcami z Polski i całego świata. To profesjonalna odpowiedź na potrzeby producenta lub dystrybutora. Zapewniamy dostęp do profesjonalnej platformy do umawiania spotkań według swojej dostępności z możliwością sortowania wystawców według kategorii. To podejście pozwala uczestnikom na lepsze wykorzystanie ich czasu podczas targów oraz umożliwia spotkanie z kupcami, którzy odpowiadają profilowi ich działalności i szukają produktów w danej kategorii.