Na półmetku czyli drugi dzień targów WorldFood Poland!

Na półmetku czyli drugi dzień targów WorldFood Poland!

Drugiego dnia targów nie zwalnialiśmy tempa, a liczna frekwencja sprawiła, że każdy z 289 wystawców był bardzo zaangażowany. Ten dzień był szczególny, ponieważ uczestnicy targów dokonali wyboru najlepszego ich zdaniem produktu, spośród wyłonionych w dniu wczorajszym laureatów Konkursu o Złoty Medal. Wybrany w głosowaniu produkt otrzyma jutro tytuł Business Best Choice, podkreślający biznesowy charakter targów. Kolejny dzień targów był również intensywny dzięki bogatemu programowi merytorycznemu, który odbywał się jednocześnie na dwóch scenach. Strefa Spotkań Handlowych była również popularną destynacją, gdzie wystawcy odbyli wiele spotkań z przedstawicielami sieci handlowych, aptek i stacji benzynowych.

DSC 4267 — kopia

Program konferencyjny

Podczas drugiego dnia targów, harmonogram merytoryczny przyciągnął uwagę dużej części odwiedzających i wystawców. Na scenie w hali 1 prezentowane tematy skupiały się na kluczowych trendach w branży spożywczej, takich jak transformacja systemu żywnościowego w Polsce, rynku alternatywnych źródeł białka oraz perspektywach rozwoju tego rynku. Dużą popularnością cieszył się temat mięsa komórkowego – jego produkcji, wyglądu, statusu w Unii Europejskiej i na świecie, a także największych barier w masowej produkcji. Na drugiej scenie, prelegenci w ramach konferencji Spring Agenda skupili się na tematyce suplementów diety, omawiając m.in. regulacje prawne, reklamę, ochronę patentową oraz budowanie przewag konkurencyjnych. Nie zabrakło również kwestii związanych z dobrostanem pracowników i wypaleniem zawodowym.

DSC 8443

Degustacje wina i akademia kulinarna

W Strefie Degustacyjnej w hali 1, firmy z  Macedonii Północnej odbyły wyjątkowe spotkania B2B, które połączono z degustacją wyśmienitych win. Działając we współpracy z Macedonian Association of Processors, udało się stworzyć niepowtarzalną atmosferę, która zachwyciła wszystkich uczestników. Również w Pawilonie Bellavita zorganizowano niezapomnianą degustację win, która odbyła się pod okiem profesjonalnego sommeliera Macieja Świetlika z Winicjatywy. Dodatkowo, wypełniający włoski pawilon zapachy i smaki przyciągnęły tłumy, a pokazy kulinarne poprowadzone przez Emiliano Castagna z Włoskiej Akademii Kulinarnej oraz Anuelo Serra ze Stowarzyszenia Profesjonalnych Włoskich Kucharzy w Polsce wprawiły uczestników w zachwyt. Te wyjątkowe i niepowtarzalne atrakcje pozostaną długo w pamięci wszystkich uczestników targów.

DSC 8458 — kopia

Business Best Choice czyli wybór branży

Z przyjemnością informujemy, że publiczność dokonała wyboru top produktu spośród laureatów Złotego Medalu, którzy zostali wyłonieni przez Jury złożone z przedstawicieli sektora handlowego, HoReCa oraz organizacji branżowych i ekspertów żywieniowych. Konkurs Business Best Choice był wyjątkową okazją dla miłośników dobrej kuchni, którzy brali udział w głosowaniu i mieli szansę wygrać nagrody, w tym zestawy produktów spożywczych i gadżety kuchenne. Cieszymy się, że nasze wydarzenie przyczyniło się do promocji najlepszych produktów spożywczych wśród branżowych odwiedzających. Laureata publiczności poznacie jutro podczas uroczystego wręczenia nagrody na scenie w hali 1 o 13:30.

DSC 4786

Spotkania handlowe

Drugiego dnia targów odbyło się wiele ważnych spotkań handlowych, które przyniosły wiele wartościowych rozmów między Wystawcami a kupcami zarówno z Polski, jak i z całego świata. Cieszy fakt, że udało nam się przyciągnąć uwagę kupców z różnych formatów handlowych, w tym sieci handlowych, sklepów specjalistycznych, sklepów internetowych, aptek oraz stacji benzynowych, dając szansę naszym wystawcom dotrzeć ze swoimi produktami do różnych kanałów dystrybucji. Partnerem strefy handlowej jest firma Dolina Dobra, oferująca najwyższej jakości produkty mięsne, a także działająca w sposób przyjazny dla środowiska. Partner między innymi zorganizował degustację swoich produktów dla wszystkich uczestników strefy, umilając czas spotkań .

 

Przed nami trzeci i ostatni dzień targów, który stanowi doskonałą okazję do spotkania z 289 wystawcami z 32 krajów! Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu, gdzie będą mieli Państwo możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami oraz produktami oferowanymi przez liderów branży. Nie przegapcie tej wyjątkowej szansy na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych i rozwoju swojej działalności!