Cała branża spożywcza w stolicy – WorldFood Poland 2019

Ekspozycje targowe ponad 350 wystawców, prezentacje i degustacje, rozmowy B2B, liczne prelekcje i pokazy, panele ekspertów i przedsiębiorców, wielka giełda ofert – WorldFood Poland to tylko i aż trzy dni w stolicy Polski – ojczyzny doskonałej żywności i kraju otwartego na inne kultury

Patronat Honorowy nad targami WorldFood Poland objęli:
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski
oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

ROZMOWY B2B I SPOTKANIA HANDLOWE. KUPCY Z CAŁEGO ŚWIATA

Tegoroczna edycja – 389 spotkań
Szósta edycja WorldFood Poland to kolejna okazja na nawiązanie udanych, skutecznych i szerokich kontaktów oraz odbycie spotkań B2B. W rozmowach handlowych edycji 2019 uczestniczyli kupcy z 19 krajów. Nie zabrakło też kupców z sieci działających na terenie Polski.
Wykupienie stoiska w dobrej lokalizacji, na nawet największych krajowych targach, to jeszcze nie sukces. Dobra ekspozycja i prezentacja produktów to podstawa, równie ważna jest wiedza, doświadczenie i zaangażowanie osób reprezentujących firmę podczas targów. Targi powinny być kanałem, który umożliwia bezpośredni kontakt z potencjalnymi klientami, handlowcami zainteresowanymi naszymi produktami. I to właśnie gwarantuje WorldFoodCo roku zwiększa się ilość kupców z rożnych stron Świata i Europy, a rozmowy przeprowadzane podczas targów kończą się zamówieniami i kontraktami – z dumą zapewnia Agnieszka Szpaderska, Manager Targów. Należy pamiętać, że zwiedzający to osoby, które samą swoją obecnością deklarują zainteresowanie branżą. Każda rozmowa to możliwość sprawdzenia, jak naszą markę postrzegają inne osoby. Warto słuchać, dopytywać i notować spostrzeżenia rozmówców – pozwolą one spojrzeć na własny produkt z innej perspektywy i być może mogą przełożyć się na jego udoskonalenie. To olbrzymia wartość, którą trudno uzyskać online.

NAJBARDZIEJ POPULARNE SEKTORY PODCZAS WORLDFOOD POLAND

Podczas tegorocznej edycji WorldFood Poland ponad 40% zwiedzających targi poszukiwało oferty ekologicznej i produktów prozdrowotnych. Strefa EcoFood wyodrębniona na targach to branża ekologiczna w pigułce. Udział w niej umożliwia zapoznanie się z ofertą tego sektora, wymianę doświadczeń, pozyskanie nowych partnerów biznesowych, udział w ciekawych panelach i dyskusjach. W ubiegłym roku ponad 120 firm zdecydowało się zaprezentować swoje produkty w tym sektorze, w tym roku było ich 200. Bardzo nas to cieszy. Liczymy, że dzięki wychodzeniu naprzeciw trendom w branży spełnimy oczekiwania naszych krajowych i zagranicznych wystawców oraz zwiedzających.

BOGATA OFERTA PRODUKTOWA DLA HORECA

Targi WorldFood Poland to nie tylko oferta dla handlu – to także możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych z producentami oraz dystrybutorami żywności i napojów z kraju i ze świata dla branży HoReCaMerytoryczne szkolenia i warsztaty to rzetelna dawka wiedzy z zakresu zarządzania biznesem, a także nowinki w rozwijającej się branży gastronomicznej. Ale przede wszystkim dbamy o szeroką ofertę dla herbaciarni, kawiarni czy winiarni, którym to wystawcy z różnych stron świata oferują najwyższej jakości produkty niezbędne do stworzenia wyjątkowego menu. Słodycze, kawa i herbata, alkohole i wiele innych produktów czekało na fachowców zaopatrujących branżę HoReCa, szefów kuchni i managerów restauracji.
W targach wzięło udział kilkuset Wystawców z branży spożywczej z 25 krajów świata m.in. reprezentujący Włochy, Grecję, Hiszpanię, Białoruś, Niemcy, Finlandię, Węgry, Indie, Polskę, Ukrainę, Sri Lankę, Turcję czy Tajlandię a wraz z nimi przyjechały wyjątkowe produkty, smaki i zapachy, które były zaproszeniem do kulinarnej przygody dla odwiedzających z branży HoReCa” – stwierdza Agnieszka Szpaderska, Manager Targów.

WINE&SPIRITS PODCZAS WORLDFOOD POLAND

Wystawcy i odwiedzający WorldFood Poland, mieli okazję do zapoznania się z szeroką ofertą alkoholi z całego świata oraz poszerzenia wiedzy o winie połączone z degustacją napojów z różnych regionów. To gratka dla każdego, dla miłośników, znawców czy koneserów z branży. Branża spirytusowa w Polsce jest istotnym elementem polskiej gospodarki, a polska wódka jest jedyną polską marką globalną obecną na wszystkich rynkach całego świata. Polacy coraz częściej sięgają także po wina i ten segment rynku alkoholi rośnie w tempie 20%. Świadomość polskiego konsumenta jest na coraz wyższym poziomie, zwłaszcza jeżeli chodzi o dobór szczepów i regionów. Na co można było liczyć podczas VI edycji ?
Stworzyliśmy wspólną strefę, na której szeroka oferta win i alkoholi została wyeksponowana
i atrakcyjnie zaprezentowana . Firmy, prezentujące swoje produkty w sektorze Wine&Spirits, mogły liczyć na spotkania z właściwie dobranymi grupami odbiorców. Wśród nich znalazły się osoby decydujące o zakupie alkoholi z punktów sprzedaży takich jak: sklepy specjalistyczne, sieci sklepów i supermarketów, przedstawiciele branży HoReCa, importerzy, dystrybutorzy. Dla wygody wystawców biorących udział w targach przygotowany został serwis kieliszkowy. Firmy mogły nawiązać liczne kontakty biznesowe i wymienić się doświadczeniami z przedstawicielami sektora alkoholowego z całego świata
 ”- informuje Agnieszka Szpaderska.

 

BELLAVITA, POKAZY KULINARNE, SMAKI I ZAPACHY ŚWIATA

Już po raz trzeci Bellavita, największe targi żywności i napojów Made-in-Italy, połączyły siły z WorldFood, aby promować tradycyjną włoską żywność i oferując odwiedzającym wyjątkową okazję do odkrycia unikatowych produktów.

Tegoroczna edycja Targów była także bogata w doznania kulinarne i wyjątkowe produkty spożywcze, dzięki ośmiu narodowym pawilonom zagranicznym z Azerbejdżanu, Korei Południowej, Ukrainy, Sri Lanki, Białorusi, Tajlandii, Malezji oraz Hiszpanii. 
Nie zabrakło wybitnych akcentów polskich. Kucharze Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni pod egidą Jarosława Uścińskiego, znanego warszawskiego restauratora

i miłośnika dobrej kuchni, przygotowali pokazy kulinarne w klimacie Slow Cooking. Bo slow cooking to po prostu zdrowe jedzenie, którego dziś bardzo brakuje w naszym życiu codziennym. Połączyli wiedzę, jakość, smak i prezentację, które dały kreatywny pomysł na karmienie Gości z czystym sumieniem. Pokazy prowadzili min. Bartosz Peter kapitan naszej drużyny Narodowej na miniony puchar świata w Luxemburgu i na przyszłoroczną Olimpiadę kulinarnąNorbert Sokołowski, który zgłębia tajniki Polskiej kuchni dawnej, Tomasz Gawarzyński, członek Zarządu OSSKiC, który łączy BBQ w kuchni restauracyjnej.

Dziękujemy że byliście z nami!

Już dziś zapraszamy do odwiedzenia wystawy VII edycji targów WorldFood Poland
w dniach 21-23 kwietnia 2020!