Cała branża spożywcza w jednym miejscu! Co warto wiedzieć o targach WorldFood Poland w Warszawie?

Targi artykułów spożywczych WorldFood Poland to jedno z największych, międzynarodowych wydarzeń, które przyciąga marki i osoby związane z szeroko pojętą branżą spożywczą. To właśnie tutaj spotyka się polski sektor rolno-spożywczy z zagranicznymi partnerami. Czego można się spodziewać i dlaczego warto wziąć udział?

Międzynarodowe targi spożywcze WorldFood Poland – co warto wiedzieć?

Międzynarodowe targi żywności odbywają się już od dziesięciu lat. Na przestrzeni ostatniej dekady stały się bardzo ważnym, branżowym wydarzeniem, które przyciąga kilkuset wystawców z kilkudziesięciu krajów. Podczas dziesiątej edycji, która odbyła się w kwietniu tego roku na targi dla branży spożywczej WorldFood Poland przyjechało aż trzystu wystawców z trzydziestu państw. Swoje pawilony narodowe zaprezentowały między innymi Włochy, Hiszpania, Turcja, Tunezja, Cypr, Sri Lanka i Tajlandia. Nie zabrakło także pawilonów regionalnych z mazowieckiego, podkarpackiego i południowej Warmii.

Targi branży spożywczej WorldFood Poland – kto weźmie udział?

Mówiąc najprościej: cała branża spożywcza wraz z sektorem caterigowymi gastronomicznym. W jednym miejscu pojawią się między innymi producenci, dystrybutorzy i dostawcy, a także kupcy, detaliści i hurtownicy, importerzy oraz eksporterzy. Nadarza się więc wyjątkowa okazja, by pozyskać nowe kontakty, nawiązać współpracę biznesową i znaleźć klientów. W ostatniej edycji wystawcy prezentowali szeroki wachlarz produktów spożywczych , również w sektorze żywności organicznej i naturalnej. Nie zabrakło  firm i osób związanych z działem słodyczy, nabiału,  mięsa, suplementów diety, surowców i dodatków do żywności oraz technologii spożywczej i opakowań do żywności.

Ostatnie dziesięć edycji udowodniło, że międzynarodowe targi spożywcze i HoReCa gromadzą dosłownie wszystkie osoby związanych z branżą w Polsce, Europie i na całym świecie. Aż 41% wystawców to firmy zagraniczne!

WorldFood Poland międzynarodowe targi żywności i napojów – cała branża w jednym miejscu!

Międzynarodowe targi żywności w 2024 roku odwiedziło 5521 osób, a 15%  nich stanowili goście z zagranicy. Co najbardziej zainteresowało zwiedzających? Jak pokazuje ankieta przeprowadzona w trakcie trwania targów, szczególną popularnością cieszyła się tematyka suplementów diety i żywności funkcjonalnej, ekologicznej, roślinnych zamienników i napojów bezalkoholowych.

Kolejna edycja Targów WorldFood Poland odbędzie się już 8-10 kwietnia 2025 na hali EXPO XXI w Warszawie, przy ulicy Prądzyńskiego 12/14. Przed uczestnikami i wystawcami ponad 40 debat i prelekcji!

Targi WorldFood Poland – jaka tematyka?

Dla całej branży spożywczej targi to wyjątkowa okazja, by wymienić się doświadczeniami i poznać panujące trendy. A tematyka wydarzenia jest naprawdę wszechstronna, począwszy od surowców i suplementów diety, poprzez produkty spożywcze wszelkiego rodzaju, a kończąc na nowoczesnych technologiach.

Co roku na targach WorldFood Poland poruszane są tematy szczególnie aktualne i ważne. Podczas targów żywności 2024 mówiono między innymi o super food, zielonym ładzie w praktyce, jakości produktów prozdrowotnych, a także o nowoczesnych sposobach na promowanie żywności i marek. Warto wiedzieć, że targi WorldFood poświęcone są branży w bardzo szerokim zakresie: począwszy od etapu produkcji, aż po etap końcowy i późniejszą sprzedaż.

 

Spotkania handlowe podczas targow zywnosci

Spotkania handlowe podczas targów żywności

Wspominaliśmy już, że targi WorldFood Poland przynoszą wiele korzyści. Na przykład usługę tak zwanego biznesowego matchmaking`u, a więc bezpośrednich, indywidualnych spotkań z kupcami, którzy są obecni na targach. Tego typu spotkania handlowe są umawiane wcześniej. Mogą się odbyć na miejscu, ale również online. Do tej pory wzięli w nich udział kupcy z takich sieci, jak Auchan, Carrefour, Żabka, Rossmann, Kuchnie Świata czy Top Market. Za to z sektora HoReCa pojawili się przedstawiciele między innymi Da Grasso, Green Caffe Nero, Costa Polska, Bristol, BobbyBurger i wiele innych.

Korzyści z udziału w międzynarodowych targach żywności WorldFood Poland

Dlaczego warto wziąć udział w międzynarodowych targach żywności?

Co ważne, aż 96% wystawców pozytywnie oceniło swój udział w targach, z kolei 82% wystawców nawiązało kontakty o dużej wartości dla działania i rozwoju firmy.

 

Dolacz do najwazniejszego spotkania branzy spozywczej 2